Konec těžby černého uhlí v Česku bude výrazně dražší, než se čekalo. OKD a další státní firma Diamo, která by útlum prováděla, odhadují, že by se mohla suma v letech 2021 až 2035 vyšplhat až na 13,7 miliardy korun. Vyplývá to z vládního dokumentu, jejž mají HN k dispozici.

Ještě před dvěma lety přitom mluvili zástupci těžaře černého uhlí o tom, že by na zastavení těžby, odstupné propuštěným horníkům a následnou rekultivaci, mohlo stačit pět miliard. Původní plány navíc hovořily o tom, že by si tyto peníze mohlo OKD vydělat samo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se