Konec těžby černého uhlí v Česku bude výrazně dražší, než se čekalo. OKD a další státní firma Diamo, která by útlum prováděla, odhadují, že by se mohla suma v letech 2021 až 2035 vyšplhat až na 13,7 miliardy korun. Vyplývá to z vládního dokumentu, jejž mají HN k dispozici.
Ještě před dvěma lety přitom mluvili zástupci těžaře černého uhlí o tom, že by na zastavení těžby, odstupné propuštěným horníkům a následnou rekultivaci, mohlo stačit pět miliard. Původní plány navíc hovořily o tom, že by si tyto peníze mohlo OKD vydělat samo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








