Dlouhá budova na okraji Kyjova na Hodonínsku připomíná farmu jen vzdáleně. Nevypadá tak ani po vstupu dovnitř. V první hale je několik moderních obráběcích strojů. Z té další už ale prosvítá fialové světlo. Je ze zářivek nad množstvím nádob s listovým salátem, mangoldem nebo bazalkou. Ty jsou rozmístěny v šesti patrech na konstrukci připomínající lešení a napojeny na trubičky s vodou. Na zemi vedle rostlin stojí velké akvárium s piraněmi a několik kádí plných sumečků afrických. Do akvaponie, tedy pěstování rostlin za pomoci vody obohacené o živiny z ryb, se zde pouští firma inGreen.

První zkušenosti začala sbírat před dvěma lety. Na trhu je zatím pár měsíců a zčásti se pořád zabývá testováním a vývojem. „Akvaponie je v Česku stále relativně nový obor a my se pořád učíme a objevujeme nové překážky. Zkoušeli jsme například pěstovat vietnamské bylinky. O ně ale nakonec nebyl zájem. Také jsme se setkali se škůdci a víme, že musíme klást velký důraz na včasné rozpoznání nemocí u plodin. V uzavřeném prostoru, jako jsou skleníky, se škůdci šíří velmi rychle,“ upozorňuje jeden ze zakladatelů a spolumajitelů Michal Tesařík.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.