Eurozóna poprvé po jedenácti letech zvedla svou depozitní sazbu, za kterou si mohou komerční banky u té centrální ukládat peníze, o 0,5 procentního bodu. Analytici čekali růst sazby o 0,25 procentního bodu. Banka zároveň uvedla, že další zvyšování sazeb bude letos pravděpodobně pokračovat. Představila také nástroj, který má předejít hrozbě další dluhové krize. Ke zvýšení sazeb dochází v době rychle rostoucí inflace, energetické krize, hrozby recese a propadu eura vůči dolaru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








