Eurozóna poprvé po jedenácti letech zvedla svou depozitní sazbu, za kterou si mohou komerční banky u té centrální ukládat peníze, o 0,5 procentního bodu. Analytici čekali růst sazby o 0,25 procentního bodu. Banka zároveň uvedla, že další zvyšování sazeb bude letos pravděpodobně pokračovat. Představila také nástroj, který má předejít hrozbě další dluhové krize. Ke zvýšení sazeb dochází v době rychle rostoucí inflace, energetické krize, hrozby recese a propadu eura vůči dolaru.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se