Minulý týden vyhlásila britská mediální společnost William Reed Business Media svůj letošní žebříček The World’s 50 Best Restaurants. Přes tisíc šéfkuchařů, restauratérů, gurmánů, influencerů, kulinářských kritiků a dalších expertů dává každoročně hlavy dohromady a na základě kombinované zkušenosti vytváří jakýsi barometr světových gastronomických trendů. Letošní nejlepší restaurací na světě se stala kodaňská Geranium šéfkuchaře Rasmuse Kofoeda, která už loni šlapala z druhého místa na paty proslulé Nomě rovněž z Kodaně. Ta se tentokrát zaslouženě přesunula do síně slávy, seznamu „Nejlepších z nejlepších“. Poprvé se na špičku probojoval i jihoamerický podnik, konkrétně restaurace Central v Limě, a bronzovou medaili si odneslo Disfrutar, kterému v oblíbené kulinářské destinaci Barceloně šéfuje trojice bývalých kuchařů z legendárního El Bulli.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se