Na tělocvik vzpomínám jako na nutné zlo, učitel mě nutil běhat tak dlouho, až se mi udělalo zle… Vzpomínky dospělých na povinný tělocvik nejsou vždy vzpomínkou na radost z pohybu. A nic se na tom do dnešních dnů nezměnilo.
Česká školní inspekce se na podzim chystá otestovat děti, jak jsou na tom s pohybovou zdatností po dvou letech vynuceného vysedávání u počítače kvůli pandemii covidu-19. Podle jejích zástupců jsou pohybové dovednosti dětí dlouhodobě špatné a ještě je zhoršila omezení při epidemii. Inspektoři také tvrdí, že školy prakticky nevyužívají dalších možností, jak děti přimět k pohybu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







