Vrchní státní zastupitelství odložilo podnět prezidenta Miloše Zemana, že během své loňské hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici čelil pokusu o sabotáž a převzetí jeho pravomocí. Senát totiž tehdy uvažoval, že kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu použije ústavní článek 66, kdy část pravomocí prezidenta přejde na předsedu sněmovny a na premiéra.

Svůj podnět předal Zeman koncem června ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi a ten jej postoupil žalobcům. Ti ale minulý týden případ odložili. Jako první na to upozornila Česká televize. „O podezření ze spáchání zločinu sabotáže se v daném případě jednat nemůže,“ konstatoval bez bližších podrobností žalobce pražského vrchního státního zastupitelství Marek Bodlák. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se