Lidé by si měli za zdravotnictví připlácet, sanitky by pak nevyjížděly tak často, pohotovost by opravdu sloužila pro akutní účely a léky by se neplýtvalo. Permanentní debata, která se objeví vždy, když si zdravotníci stěžují na nedostatky chování pacientů. A mají bezesporu pravdu: životospráva Čechů je naprosto pekelná, konzumace alkoholu i spotřeba cigaret patří dlouhodobě k nejvyšším na světě, cvičební návyky se u větší poloviny limitně blíží nule a obezita je dlouhodobým problémem dětí i dospělých. A je také pravda, že spousta lidí zdravotnictví i návštěvu lékaře zneužívá, a nejen kvůli neschopence, kdy si namísto práce potřebují pořešit zahradu. Zbytečné volání rychlé záchranné služby kvůli zjevným nesmyslům sem bezesporu patří. Stejně jako snaha získat od lékařů co nejvíc léků „zdarma“.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










