Takzvaného úsporného tarifu, ve kterém vláda hodlá přispět lidem na drahé energie, mohou lidé využít i mimo své trvalé bydliště. Dokonce mohou obývat prostory, kde podnikají, nebo být přihlášení na radnici nebo obecním úřadu. Podmínkou je mít přidělený tarif elektřiny s takovou sazbou, na kterou se úsporný režim vztahuje.

Dobrou zprávu pro ty, kteří se z úsporných důvodů přestěhovali například do svých ateliérů, potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Vojtěch Srnka. „Přestěhování nebo trvalý pobyt na úřadě v tomto ohledu nehrají roli. Tarif se odvíjí od uzavřené smlouvy na dodávku elektřiny na byt,“ řekl Srnka pro HN s tím, že rozhodující je stav ke 23. srpnu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se