Dánský manažer Kasper Rorsted sliboval akcionářům německého Adidasu při svém nástupu v říjnu 2016 hory doly – a určitou dobu se mu dokonce dařilo to plnit. Ale pak na firmu, jež je druhým největším výrobcem sportovních potřeb na světě, dolehly horší časy. Ne vždy včas vystihla trendy a zaostala za konkurenty ve vývoji nových produktů. Rorstedova hvězda zhasíná a akcionáři hledají nástupce, který nebude dělat ve firmě dusno.

Už teď Adidas doplácí na to, že ho opustilo několik vrcholových manažerů se značnými zkušenostmi v oboru, protože už nemínili snášet drsný, až neomalený styl řízení. A tak akcionářům došla trpělivost. Podle zjištění časopisu Manager Magazin mezi nimi byl například belgický Holding Groupe Bruxelles Lambert (GBL) držící 7,1 procenta.

Předseda dozorčí rady Thomas Rabe začátkem tohoto týdne oznámil, že šedesátiletý Dán „po vzájemné dohodě“ odejde během příštího roku. Přitom mu byla platnost manažerské smlouvy před dvěma lety prodloužena až do roku 2026. Hledání jeho nástupce, který by měl být podle investorů především odborníkem na marketing, nebude snadné.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se