Protivládní demonstrace v centru Prahy, na kterou v sobotu dorazilo na 70 tisíc lidí, byla zřejmě jen ukázkou toho, co vládu Petra Fialy (ODS) čeká v příštích týdnech a měsících. Spolky i odbory, které překvapila vysoká účast na protestech proti obří inflaci a drahým energiím, už chystají další akce. Podle odborníků napjaté situaci pomáhá špatná komunikace vlády, populistická opozice i to, že zemi čekají troje volby.

Kvůli nespokojenosti s vládou se v pondělí sjeli do Prahy odboráři, kteří své setkání nazvali Proti chudobě. „Pokud nebudeš, vládo, konat, budeme nuceni konat my,“ bylo jedno z hesel, kterým zakončil svůj projev předseda odborového sdružení KOVO Roman Ďurčo. „Jsou firmy, které mají zisky. I o ty si řekneme,“ řekl k pomoci lidem zasaženým krizí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů a kandidát na prezidenta Josef Středula.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se