Odchod Romana Knapa z vedení České pošty se odkládá. Původně měl skončit ve funkci na konci září, ministerstvo vnitra ale po dohodě s odborníky rozhodlo, že výběrové řízení na jeho pozici vypíše až na podzim. Knap do té doby ve funkci zůstane. Jestli se ale do výběrového řízení přihlásí, zatím neuvedl. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) potvrdil, že vláda nyní musí rozhodnout o tom, jaké služby bude Česká pošta i nadále držet, aby bylo možné udržet jejich financování. Nový ředitel má pak udělat z pošty konkurenceschopnou firmu.

Státní podnik se dlouhodobě potýká s obrovskými finančními ztrátami. Už na jaře tak Knap dostal od ministra vnitra jasné zadání: připravit poštu na transformaci, která nepříznivý vývoj zastaví. „Prezentoval jsem na setkání s koaličními špičkami koncept, který je založen na tom, že dojde k oddělení státních služeb od komerčních. Firma uvnitř už je takto nastavená včetně účetních okruhů nebo vazeb mezi jednotlivými částmi byznysu,“ říká k tomu Knap. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.