Pro veřejnost už zřejmě Anna Hubáčková (KDU-ČSL), která v pondělí ze zdravotních důvodů rezignovala, zůstane nepříliš výraznou ministryní životního prostředí. Byť k její práci mnoho věcných výtek nezaznívalo. Dojmu slabé ministryně Hubáčková napomohla svým poněkud rozpačitým vystupováním i neznalostí angličtiny. Mezi odborníky i politiky se navíc celých deset měsíců jejího působení spekulovalo, že na její úřad má větší vliv předseda KDU-ČSL Marian Jurečka než ona samotná.

Místo Hubáčkové nyní přichází osmatřicetiletý místopředseda lidovců Petr Hladík, který je ve straně hlavním expertem na životní prostředí a byl kandidátem na ministra už loni na podzim. Tehdy však nabídku odmítl – kvůli rodině, je otcem pěti dětí, i lásce k Brnu, kde působí jako náměstek primátorky. Experti změnu vítají a očekávají, že úřad pod vedením muže, který se chce soustředit na obnovitelné zdroje a novou energetiku, posílí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.