Stačilo málo a Martina Poše jsme dnes mohli znát jako úspěšného atleta. Začínala 90. léta, jemu bylo dvacet a reprezentoval Rakousko ve skoku o tyči. Zrovna se blížily olympijské hry v Barceloně, což byla pochopitelně pro mladého atleta vysněná meta.

Jenže sportovní štěstí bývá vrtkavé a jedna chvíle ho může celé zničit. To se stalo i Pošovi, českému rodákovi, jehož rodiče do Rakouska emigrovali. Těsně před kvalifikací si zranil zápěstí a slibně se rozvíjející kariéra se zadrhla.

Ale Poš nezahořkl. Našel si novou náplň a dnes vede globální konglomerát Goodbaby International, který prodává dětské zboží, funguje ve 150 zemích světa, má přes 10 tisíc zaměstnanců a obrat 1,3 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun). Jméno Goodbaby vám možná nic neřekne, ale pod něj spadající značku Cybex zřejmě znát budete, zejména máte-li děti. Jejích kočárků jsou plné ulice i Instagram, prodává i autosedačky a další dětské zboží.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.