Elektrárenská firma ČEZ má být v příštím roce jednou z hlavních „peněženek“, kam si stát sáhne pro miliardy na kompenzace drahých energií lidem a firmám. Jak dříve zdůraznil ministr financí Zbyněk Stanjura, stát počítá nejen se zálohami na mimořádné zdanění zisku za rok 2023 od bank, petrochemických a energetických firem, ale navíc i s vyšší dividendou od ČEZ. A to díky rekordnímu zisku za rok 2022, který společnost očekává ve výši až 65 miliard korun a který ještě nebude zatížen mimořádnou daní ani odvody tržeb převyšujících cenové stropy výrobců energií chystanými od ledna.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









