Na Ještědu začali uprostřed babího léta vyrábět sníh na sjezdovky a pořádně to schytali. Jak můžou zasněžovat, když je takový nedostatek energie? Co si to dovolují? Taková nezodpovědnost! znělo na sociálních sítích. A nejen tam. Ozvala se i komentátorská obec: „Zatímco Česko i celá Evropa hledá cesty, jak energiemi šetřit, zatímco si lidé doma solidárně vypínají topení, na Ještědu jdou opačnou cestou,“ rozhořčil se v hojně sdíleném textu komentátor Seznamu Jan Stránský.

Je to samozřejmě z emocionálního hlediska pochopitelná reakce. Sněžení na přelomu léta a podzimu je prvosignálně absurdní. Evokuje trestuhodné plýtvání. Ovšem když si situaci rozebereme racionálně, spatříme poněkud komplikovanější obrázek. A dopředu říkám, že morálně pohoršení antizasněžovači z něj nebudou mít radost.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.