Mladá pracovnice leští nerezovou kastli. Pečlivě otírá lamelu po lamele. Pod rukama už má téměř hotové tepelné čerpadlo. Tvoří ho důmyslný systém trubek a trubiček připojených na kompresor a elektroniku. Ty tam namontovali její kolegové. Velkou místností se nesou klepavé zvuky, to se zrovna převáží čerpadla k dalšímu stanovišti. Ta větší váží kolem 200 kilogramů.

Co tady vyrobí, zpravidla hned následující den rozvezou zákazníkům, kteří na tepelná čerpadla nyní čekají v průměru půl roku. „Poptávka je obrovská. Prodáváme mnohem rychleji, než jsme schopní vyrábět,“ říká Jiří Hanus, zakladatel a ředitel společnosti Acond. Ta je největším českým výrobcem těchto zařízení, a to se teprve rozjíždí ve své expanzi. K tomu v září získala velkého investora, který jí pomůže s rozvojem a stavbou nového rozsáhlého závodu. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.