Majitel pražské restaurace Šeberák Jakub Olbert několik let zneužíval věrnou kopii golema z filmu Císařův pekař – Pekařův císař. Potvrdil to pravomocně pražský vrchní soud s tím, že známý odpůrce proticovidových opatření a také kandidát na prezidenta za hnutí Chcípl pes má za porušování autorských práv zaplatit takřka dva miliony korun.
Olbert vystavil falešného golema u dálnice D1 na výjezdu z Prahy, kde sloužil jako reklamní poutač na jeho firmu S.O.S. Dekorace. Udělal to ale bez svolení vlastníka autorských práv, jímž je dědička výtvarníka Jaroslava Horejce Dagmar Dományová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









