Nejbohatší muž světa Elon Musk ovládl sociální síť Twitter způsobem, jaký nemá v digitálním světě obdoby. I když jeho plány nejsou úplně jasné, vypadá to, že se Twitter dost radikálně změní – a s tím i jeho uživatelé. Výhoda Twitteru jako relativně spolehlivého a užitečného zdroje informací a místa pro smysluplnou diskusi nejspíš brzo zanikne – k neskrývané radosti například ruských představitelů či amerických šiřitelů dezinformací, kteří jsou před úterními volbami do Kongresu opět na koni.

Musk už několikrát ukázal, že mu jaksi chybí cit pro pravidla a chování v demokratickém prostoru. Dokonce prý osobně manipuloval s přístupem bojujících Ukrajinců k síti Starlink, která se stala nezastupitelnou součástí úspěšného ukrajinského odporu. Ve veřejných diskusích šířil ruskou propagandu kolem Ukrajiny i dezinformace z amerických alternativních serverů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.