Navzdory letošním ekonomickým i politickým otřesům zůstávají české realitní fondy dobrou investicí. Některé z nich podle deklarovaných ročních výnosů dokázaly v první polovině roku porážet dokonce i vysokou domácí inflaci. V následujících měsících je prověří recese, do níž česká ekonomika míří, i tak ale mohou podle expertů dál vykazovat stabilní výnosnost.

Realitní fondy jako nástroje kolektivního investování si Češi oblíbili hlavně kvůli tomu, že i jako konzervativní investice nabízely zajímavé výnosy. Peníze uložené v komerčních budovách, jako jsou sklady, obchodní domy nebo kanceláře, případně v nájemním bydlení, se zhodnocovaly. Podle dat projektu TOP realitní fondy, která Hospodářské noviny sbírají a analyzují ve spolupráci s Institutem strategického investování (ISTI) při Fakultě financí a účetnictví na pražské VŠE, do nich na konci druhého čtvrtletí letošního roku vložilo peníze kolem 260 tisíc lidí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se
Přehled realitních fondů v Česku
Přehled realitních fondů v Česku

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.