Během letních prázdnin se ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) rozhodl posvítit si na byznys provozovatelů čerpacích stanic. Marže, kterých některé z nich dosahovaly letos v červenci, se mu zdály příliš vysoké. „Na exponovaných místech neodpovídají ceny tomu, že je to konkurenční boj,“ prohlásil tehdy Stanjura. Antimonopolnímu úřadu proto poslal podnět, aby případnou kartelovou dohodu prošetřil.

Nyní už je jasné, že se podezření nepotvrdilo. „Šetření ještě oficiálně není uzavřeno, ale nemáme žádné indikace, že by k dohodám došlo. Od ministerstva jsme v létě obdrželi podnět s nějakými částečnými daty, která jsme porovnali s našimi, a žádné náznaky kartelových dohod jsme neidentifikovali. Šlo pouze o přizpůsobování cen konkurenci,“ říká pro HN předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.