Možnost vlastnit rezidenci u moře zlákala v posledních letech řadu Čechů. Nejčastěji kupovali apartmány nebo domy v klasických dovolenkových destinacích jako Chorvatsko, Španělsko či Itálie. Podnikatel Petr Zapletal věří, že Čechy budou lákat i jiné země. On sám se dosud zaměřoval na finanční poradenství, nyní ale experimentuje s realitami. První developerský projekt rozjel v Gruzii, kde v letovisku Batumi na pobřeží Černého moře staví hotelový komplex Magnetic Beach Resort v přepočtu za zhruba 800 milionů korun. Jednotlivé apartmány plánuje rozprodat investorům.

„Manželka ví, že jsem milovník vína, a koupila mi jako dárek cestu do Gruzie. Když jsem v zemi byl, na základě doporučení jsem se potkal s člověkem, který tam má developerský byznys a sháněl partnera k podnikání,“ vzpomíná Zapletal v rozhovoru pro HN, jak se jeho gruzínská mise zrodila.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.