V metropoli pokračuje patová situace. Zastupitelstvo hlavního města mělo ve čtvrtek zvolit staronovým primátorem Bohuslava Svobodu (ODS za Spolu), ale ponechat mu dosluhující radní bývalé koalice. A to včetně tří, kteří už nejsou ani členy zastupitelstva. Byl to výsledek patové situace, kdy se nepodařilo ani téměř tři měsíce po volbách domluvit funkční koalici. A Spolu nedokázalo dojednat ani vládu menšinové rady, kterou by tolerovalo hnutí ANO.

Jenže ani zvolit primátora se nepovedlo. Na poslední chvíli cukla zastupitelka za Spolu – a dosluhující radní – Hana Kordová Marvanová. Té vadilo, že by Svoboda prošel s pomocí hlasů hnutí ANO Andreje Babiše. „Moji podporu pan Svoboda má, vážím si ho, ale nechci, aby byl zvolen na základě opoziční smlouvy. Pokud by to bylo jen s hlasy ANO, tak ruku nezvednu,“ řekla HN. Sama prý bude na všechny tlačit, aby se vrátili k jednání na základě vládního půdorysu, tedy s Piráty a STAN. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.