Organizace Učitelská platforma ve spolupráci s ministerstvem školství vypustila do světa webovou mikrostránku „Etický kodex učitele“ a v učitelské bublině se rozpoutala bouře, jejíž intenzita překvapila všechny zúčastněné. Již několik dní se vedou vášnivé pře, v nichž na sebe jako obvykle narážejí dva základní názorové proudy – autoritativní a respektující pedagogika.

Podoba školy v současném světě je dlouhodobě vyostřené, emocemi nabité téma. Napjatou situaci především ve státním školství vnímám nejen jako učitelka, ale zejména jako influencerka rozkročená mezi světem školáků a dospělých. Prostřednictvím TikToku, kde mě sleduje přes 240 tisíc dětí a náctiletých, otvírám téma bezpráví ve školství a dávám hlas těm, kteří ho zažívají.

Tím pádem disponuji pravděpodobně největší databází stížností na školství, jaká kdy byla v ČR vytvořena. Na druhé straně jsem na Facebooku, kde se dospělí, rodiče a učitelé, skrze mě dozvídají, co trápí děti školou povinné. Můj profil se tak často stává místem, kde se střetávají různé názorové proudy a vlastně všechny zájmové skupiny, které ve školství existují. Díky tomu vím, co si kdo myslí o novém etickém kodexu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se