Neúspěšný kandidát na prezidenta Andrej Babiš opakovaně uvedl, že ho lidé nějaký čas neuvidí. Odmítá ale jakkoliv naznačit, zda to znamená jeho odchod ze sněmovny, či dokonce z politiky. A zatímco členové jeho hnutí ANO se k tomu blíže nevyjadřují, oslovení politologové se ale shodují, že Babiš nikam odcházet nehodlá.

„Zapomeňte na Babiše,“ prohlásil šéf ANO poté, co prohrál v druhém kole prezidentských voleb téměř o milion hlasů. „Dám si politický detox a budu se věnovat chvíli sobě. Bylo to náročné,“ dodal pak v rozhovoru pro deník MF Dnes. Zda hodlá skončit coby poslanec nebo i ve vedení ANO, však odmítl sdělit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se