Válka na Ukrajině za poslední rok výrazně zahýbala nejen politikou, ale i byznysem. Vyvolala energetickou krizi, přispěla k rekordní inflaci a znejistila investory. Navzdory tomu dvě třetiny českých dolarových milionářů zůstávají neochvějnými podporovateli Ukrajiny, která se brání ruské invazi. Proti agresorovi by jí pomáhali i přes případné ekonomické komplikace.

Vyplývá to z průzkumu Wealth Report, který vypracovala ve spolupráci s J&T Bankou výzkumná agentura Perfect Crowd. V něm odpovídalo 192 dolarových milionářů z Česka. Pro zásadní pomoc Ukrajině se vyslovilo 69 procent z nich. Liší se tak od zbytku české populace. Ze vzorku více než tisíce osob by Ukrajince i přes možná ekonomická rizika podpořila jen třetina.

Opatrnější jsou ve svých postojích na Slovensku. Z tamních 117 dotazovaných milionářů je ochotných zásadně pomáhat jen 49 procent. Stále je to však více než v případě běžných Slováků, kde z tisícihlavého vzorku vyslovilo silnou podporu Ukrajině pouze 19 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.