Při svém prvním zvolení ostravským primátorem Tomáš Macura odhadoval, že v politice vydrží jen čtyři roky. To bylo v roce 2014. Poté mluvil o osmi letech a loni byl zvolen do čela třetího největšího města Česka už potřetí. Teď už by ale mohl opravdu skončit. V prezidentských volbách otevřeně podpořil Petra Pavla proti šéfovi vlastního hnutí Andreji Babišovi. Ač po volbách z ANO vystoupil, primátorem zůstal díky podpoře ostravských zastupitelů hnutí. V pondělí večer však ohlásil, že do půl roku funkci opustí.
„Pan Macura nemůže být dalšího tři a půl roku primátorem. Žádná strana nebo hnutí by toto nepřipustily,“ říká ostravská zastupitelka ANO Hana Tichánková. Pro Macurovo setrvání v čele města, byť už je teď nestraníkem, minulý týden hlasovalo 11 z 18 přítomných členů zastupitelského klubu ANO. Že za půl roku odejde z čela města pak Macura oznámil poté, co se zastupitelé ANO mimořádně znovu sešli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









