Kvůli hromadění funkcí čelili kritice. A dlouho to vypadalo, že se jich nebudou chtít zbavit. Teď však členové nově vzniklé koalice, která má do roku 2026 vést hlavní město Praha, couvají. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) řekl HN, že toto úterý ráno ukončil svoji lékařskou praxi, které se věnoval od promoce v roce 1967. „Nebudu mít žádný úvazek. Dnes ráno jsem to podepsal,“ potvrdil současný poslanec, který příští rok oslaví osmdesátiny, s tím, že šlo o těžké rozhodnutí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






