Hned v úvodu si řekněme, že elektrokoloběžky zlo nejsou. Je to vlastně docela zábavný stroj a za určitých podmínek i použitelný dopravní prostředek.
Zlo je nápad posadit na elektrokoloběžky tisíce rozjívených turistů bez přileb a vypustit je do přecpaného centra Prahy. Zlo je nechat provozovatele sdíleného byznysu, aby se jim ty koloběžky povalovaly po chodnících. A největší zlo je ta neskutečná nečinnost pražských politiků, kteří slibovali, že „koloběžky nebudou“. Největší ostudou je v tomto případě přímo primátor Bohuslav Svoboda z ODS.
Co se dočtete dál
- Co slíbili politici a co se nakonec stalo?
- Jak reagují jiné evropské metropole na problém sdílených koloběžek?
- Kdo je skutečně odpovědný za situaci v ulicích Prahy?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









