Je úsečný i trochu podrážděný, když dochází na otázky, jak si zorganizuje čas, aby stíhal práci primátora i poslance. Zcela jiný Bohuslav Svoboda pak je, když se může rozpovídat o projektu moderního koncertního sálu v Praze, který označuje za svůj srdeční. Politik ODS, který je od minulého čtvrtka – skoro přesně po 10 letech – znovu pražským primátorem. V rozhovoru pro HN mluví o stavbě metra D, vnitřního i vnějšího silničního okruhu, o tom, jak chce řešit situaci s nedostupným bydlením, ale také třeba o tom, jak je rád, že bude moci spolupracovat se svým předchůdcem Pavlem Bémem.

Scházíme se v 10 hodin dopoledne. Jak dlouho jste dnes na nohou?

Vstával jsem v šest ráno, takže čtyři hodiny.

Když to ještě vypadalo, že byste si k funkci primátora mohl ponechat post šéfa sněmovního výboru pro zdravotnictví, říkal jste, že pojedete v režimu 7–7: práce od sedmi ráno do sedmi večer. Platí to i teď?

Ano.

Co ale říkáte na argument, že lidé vás jak do sněmovny, tak na magistrát zvolili, abyste se každé z těch prací věnoval na plný úvazek? Tedy aspoň osm hodin denně?

Od sedmi do sedmi je 12 hodin.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.