Přešel poslední únorový víkend, kdy s investory zpravidla nebývá moc zábava. Jsou zabarikádovaní doma a pročítají se novým dopisem od Warrena Buffetta. Tentokrát jim ale čtení moc dlouho netrvalo, protože psaní investorům Berkshire Hathaway bylo nejkratší za posledních čtyřiačtyřicet let. Nicméně obsah opět stojí za to. Buffett vysvětluje, proč není zase tak dobrý, jak si všichni myslí. Dává také tipy na dvě dividendové akcie nebo píše, kdo ho poslední dobou rozčiluje.

Buffettovy dopisy jsou natolik čtené, že je někteří adresáti analyzují i z jazykového hlediska. A nejnovější dopis je i při své délce také bohatý na výskyt slov odkazujících na chyby nebo špatná rozhodnutí. „Za 58 let správy Berkshire nebyla většina mých rozhodnutí o alokaci kapitálu lepší než průměrná. V některých případech jsem své vyloženě špatné kroky zachránil jen díky notné dávce štěstí,“ bilancuje Buffett.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze