Z pěti největších světových výrobců potravin jsou čtyři příliš závislí na prodeji nezdravých produktů. A to přesto, že se prý zvyšováním „zdravosti“ svých produktů aktivně zabývají. Vyplývá to z analýzy britské neziskové organizace World Action on Salt, Sugar & Health (WASSH), která se snaží o zlepšení zdraví světové populace a upozorňuje na nutnost snížit příjem soli, cukru a kalorií v potravinách. O dokumentu jako první informoval zpravodajský portál Bloomberg.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









