Odpůrci ji nazývali trestem pracovníků za nemoc. Karenční doba, tedy neproplácení prvních tří dnů pracovní neschopnosti, byla v Česku zrušena před necelými čtyřmi lety a od té doby zaměstnavatelé platí celých 14 dní nemocenské. A stěžují si, že je to pro ně příliš zatěžující. Kvůli ní prý roste nemocnost a firmy to stojí skoro pět miliard ročně. Vláda se proto teď zabývá tím, že by proplácení prvních dnů nemocenské mohla opět zrušit. Změně nahrávají i zkušenosti lékařů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




