Tchaj-wan, na kterém právě pobývá rekordně velká politická a podnikatelská mise v čele s předsedkyní české Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09), se chce vyzbrojit kvůli očekávané čínské invazi. Tchajwanský server CM Media s odvoláním na nejmenovaný zdroj napsal, že tchajwanská vláda bude mít příští rok v rozpočtu peníze na české houfnice Morana, které vyrábí firma Excalibur Army ze skupiny Czechoslovak Group.

Zprávu se spekulací, že by Tchaj-wan kromě těchto houfnic, které jsou na osmikolovém podvozku Tatra, mohl objednat i další tatrovky pro své rakety Yun Feng, převzala i další tchajwanská média. Morana, houfnice ráže 155 milimetrů, je nový výrobek Excalibur Army, který firma nabízí na mezinárodních veletrzích. Tchajwanská média hovoří až o 400 kusech houfnic a vozidel Tatra, které by vláda mohla koupit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.