Jedna věc se musí Andreji Babišovi nechat. Umí lépe než kterýkoliv jiný český politik oslovovat masy. Bohužel se jimi snaží hlavně manipulovat, dlouhé roky jim lhal a uváděl je v omyl v často důležitých věcech. Nicméně ukázal, že mezi těmi nejvrcholovějšími politiky včetně předsedy vlády a tím nejposlednějším z občanů nemusí být vůbec žádná propast.

Průzkumy veřejného mínění dlouhodobě říkají, že lidem vadí, když s nimi politici nemluví. Každý politický marketér dobře ví, že volební úspěch kandidáta velmi závisí na kontaktní kampani a že voliči reagují pozitivně už jen na skutečnost, že se politik osobně objeví i v jejich městě nebo vsi.

Andrej Babiš se dokázal se svým pořadem „Čau, lidi“ dostat do každého obýváku v Česku. A ostatní politici? Zejména ti demokratičtí, ke kterým se dnes potřebujeme obracet nejvíce?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.