V bouřlivých debatách o změnách v DPH, které mohou výrazně prodražit základní položky rodinných rozpočtů milionů lidí, je zdanění hazardu poněkud upozaděné téma. Avšak o to výstředněji působí rýsující se parametry, které chystá ministerstvo financí pod vedením Zbyňka Stanjury.

Hospodářské noviny přinesly už na konci ledna informace o chystaných změnách v daňových sazbách jednotlivých hazardních disciplín, přičemž jako „highlight“ z nich vycházelo zejména plánované snížení hazardní daně u offline číselných loterií o celých deset procentních bodů ze současných 35 na 25 procent. Hlavním adresátem této daňové úlevy by byla Sazka miliardáře Karla Komárka, kde tvoří hry jako Sportka a Eurojackpot, sázené z velké míry pomocí sítě terminálů v trafikách, velkou část tržeb a hlavně zisku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.