Každoročně se na ombudsmana obrací desítky rodičů se stejnou stížností. Nemocnice, kde se léčí jejich dítě, jim nedovolila zůstat po dobu hospitalizace na pokoji. I na popud veřejného ochránce práv proto ministerstvo zdravotnictví vytvořilo instrukce, v nichž jsou shrnutá veškerá práva rodičů i dětí a podle nichž se budou nemocnice muset řídit. Kromě práva rodičů na doprovázení dětí při hospitalizaci tak stanoví, že mohou být i na operačním sále při jejich uspávání a probouzení. Zdravotníci ale s jejich první podobou nesouhlasí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









