Státní Lesy České republiky jsou z krize způsobené kůrovcovou kalamitou podle jejich generálního ředitele Dalibora Šafaříka venku. Největší lesní podnik v zemi čeká za loňský rok zejména díky vysokým cenám dřeva rekordní zisk. Chce si z něj vytvořit rezervy pro další období a ještě prý může státu bezpečně odvést až tři miliardy korun. Šéf firmy, která obhospodařuje skoro polovinu porostů v zemi a každoročně vyhlašuje tendry za miliardy korun, také slibuje hospodařit na stále větší ploše metodami šetrnými k přírodě. Chce to po něm ostatně ve svém programovém prohlášení i vláda.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









