Když rodině Gabriely dodavatel plynu loni opakovaně zvedal měsíční zálohy až na 12 tisíc korun, byl to pro ni citelný zásah do rozpočtu. Rodina začala šetřit a více topit v krbových kamnech, přesto se ale bála, že po jarním vyúčtování se nedoplatí. Nakonec však zjistila, že obavy byly zbytečné. Dodavatel jí i díky úspornému režimu vrátil skoro 60 tisíc korun.
A podobně jako Gabriela se podle dodavatelských firem zachovaly desetitisíce dalších rodin. I přesto, ze si mnozí lidé stěžují na vysoké nedoplatky, realita ukazuje, že oproti loňsku více lidem dodavatelé peníze vraceli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











