Takové číslo neviděli řidiči na čerpacích stanicích v Česku dlouhých 19 měsíců. Řetězec Tank ONO na konci minulého týdne snížil cenu nafty pod 30 korun za litr a zlevňují i další české pumpy. Příznivým číslům nahrává situace na trhu s ropou. V půlce dubna sice cena za barel ropy Brent vyletěla nad 87 dolarů, nyní však osciluje kolem 73 dolarů. I proto si majitel Tank ONO Jiří Ondra myslí, že palivo pod 30 korunami ještě nějaký čas vydrží. 

Podle dat společnosti CCS stojí průměrně litr nafty v Česku 32,74 koruny, benzinu 37,35. K cenovému poklesu však nedochází na všech domácích pumpách. Na ukazatelích na dálničních čerpacích stanicích není u nafty výjimkou ani cenovka 38,50. „Je to čisté zneužívání. Vždyť kdokoliv si může zjistit velkoobchodní cenu nafty u rafinérských firem,“ říká v rozhovoru Ondra z Tank ONO, které je známé svým nízkomaržovým byznysem. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.