Stát dává miliardy korun ročně na řešení potíží, do kterých se lidé dostávají kvůli problémům s bydlením. Například na zdravotní problémy, které jim nelehké situace způsobují. Na radnicích mají proto nově vznikat kontaktní místa, která budou pomáhat lidem udržet si bydlení například v době, kdy řeší finanční potíže, případně jim najít nájem v dostupných obecních bytech. Počítá s tím nová podoba zákona o podpoře bydlení, kterou chystá ministerstvo pro místní rozvoj.

Z materiálů ministerstva, které mají HN k dispozici, vyplývá, že by mělo na radnicích pomáhat s bydlením téměř 500 lidí. Náklady na ně vyjdou státní rozpočet na 440 milionů korun ročně. Stát ale počítá s tím, že tyto výdaje v budoucnu poklesnou s tím, jak ubude počet lidí v problémech.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.