Dáte si červené, nebo bílé? Než jsem stihla zareagovat a poptat se na odrůdy, kamarádka promptně odpověděla, že červené. Směrem ke mně pak pouze utrousila, že je pitelné a stejně žádné druhy a žádný jiný výběr dotyčné restaurační zařízení v srdci vinařského kraje jižní Moravy nenabízí. Kamarádka byla místní. A víno z Itálie.
Na tuto konverzaci jsem si vzpomněla při čtení reakcí na návrh uvalit spotřební daň na tzv. tiché víno (bez ohledu na barvu, nicméně s ohledem na velikost produkce).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









