Když prezident Vladimir Putin loni navzdory předchozím slibům vyhlásil částečnou mobilizaci, analytici se shodovali, že Rusko na frontu pošle vojáky, kteří na válku zdaleka nebudou dostatečně připravení. A podle dostupných zpráv se to potvrzuje – svědčí o tom i rostoucí počet dezercí z ruské armády. Letos z ní už zběhlo víc vojáků než za celý loňský rok. Nárůst začal od podzimu, tedy po vyhlášení zmíněné mobilizace.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









