O desítky miliard korun ročně přichází stát kvůli švarcsystému – zaměstnávání lidí na živnostenský list. A situace se z pohledu státní pokladny navíc zhoršuje. Podle inspektorátu práce se při loňských kontrolách zdvojnásobil počet nálezů u českých pracovníků této zakázané praxe oproti předešlému roku. O desítky procent vzrostlo i celkové číslo, tedy včetně cizinců. Atraktivita švarcsystému navíc může dál růst. Mimo jiné proto, že vláda ve svém konsolidačním balíčku zachovala výhodnější zdanění živnostníků ve srovnání se zaměstnanci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









