Existence tohoto zařízení je naprostý výsměch kvalitě v sociálních službách. Někdejší ombudsmanka Anna Šabatová takto hodnotila kontrolu, kterou provedl její úřad v Sociálním a zdravotním centru Letiny na Plzeňsku. Pochybení v péči o klienty, kteří trpí demencí, schizofrenií či duševními nemocemi, a neodbornost tamního personálu byly údajně tak vážné, že Šabatová radila centrum okamžitě zavřít.

Její výroky od té doby řeší soudy. Zařízení Letiny se totiž proti nim ohradilo a podalo žalobu za poškození dobrého jména. A kromě omluvy chtělo i milion korun jako náhradu nemajetkové újmy. Soudy sice už žalobu zamítly, ale po zásahu Nejvyššího soudu musely tuto středu případ znovu začít projednávat. Celý spor se tak po osmi letech vrátil zpět na začátek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.