Psal se rok 2008, ministerstvo školství přišlo s novinkou, že si deváťáci mohou podat až tři přihlášky na střední školu. Výsledek? Předem očekávatelný. Nejlepším žákům přišla po prvním kole přijímaček tři kladná vyrozumění o přijetí na všechny zapsané školy, tisíce dalších však v rukou často držely hned tři zamítavá rozhodnutí. Jejich frustrace, stejně jako zděšení rodičů, bylo vlastně stejné jako v letošním roce. A jako bonus k přijímačkovému martyriu týdny trvající zmatek okolo vyřizování tisíců odvolání. Tehdy i dnes.
Řešení celé šlamastyky? Elektronizace přihlášek, díky které mají všichni průběžný přehled o úspěšnosti žáků i jejich preferencích v rámci přihlášek, které si podávají. Ministerstvo slibuje, že na takovém systému zapracuje a že bychom se ho všichni snad mohli dočkat už příští školní rok. Jen pamětníci vědí, že podobný systém už tu byl před 15 lety.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










