Tisíce klientů Energetického holdingu Malina stále s obavami sledují dění kolem firmy v úpadku. Hlavně ti, kteří zaplatili statisícové zálohy za střešní fotovoltaiky a tepelná čerpadla a nic za to nedostali. Vybrané peníze společnost buď „projedla“, nebo někam odklonila. Co přesně se s nimi stalo, stále není jasné. Věcí se nyní zabývá i policie. Podle informací zveřejněných v insolvenčním návrhu vybrala společnost od klientů celkem 1,123 miliardy korun. Od 12. května je kvůli neschopnosti plnit své závazky vůči klientům a dodavatelům v insolvenci. Přitom ještě koncem minulého roku se profilovala jako tygr na českém trhu s domácími fotovoltaikami a měla velké plány.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze