Výroční zpráva skupiny PPF je každoročně příležitostí dozvědět se něco víc o směřování největší privátně vlastněné české firmy. Je tomu tak i ve zprávě za loňský rok, kterou PPF zveřejnila v pondělí. Hlavní akcionářka Renáta Kellnerová v ní vyjadřuje odhodlání udržet majetek pohromadě v rodinných rukou. Napsala, že jejím úkolem je dědictví po Petru Kellnerovi „zachovat a připravit naše děti“, aby „tuhle štafetu převzaly“.

Jde tak o vůbec první náznak toho, jaký mají s mnohamiliardovým majetkem Petra Kellnera záměr sami dědicové – kromě vdovy po finančníkovi i jejich tři dcery a syn z Kellnerova staršího vztahu. Majetek rodiny časopis Forbes naposledy odhadl asi na 383 miliard korun. Záležitosti rodiny, jejíž členové nyní dohromady vlastní v PPF podíl 98,93 procenta, firma zpravidla nekomentuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.