Jeden z nejviditelnějších představitelů české dezinformační scény Tomáš Čermák má za sebou rušný týden. Minulou středu mu Vrchní soud potvrdil nepodmíněný trest ve výši 5,5 roku za propagaci terorismu a výzvy k násilí vůči politikům. Tuto středu projednával soud i jeho nebezpečné pronásledování zdravotníků a lékařů během pandemie covidu-19. K soudní síni dorazila asi stovka jeho příznivců. Chovali se tak, že je soudkyně nakonec musela vykázat ze síně i z předsálí.

Čermák a další obžalovaný Patrik Tušl v letech 2021 a 2022 čekali před domem prezidenta České lékařské komory Milana Kubka, následně jej obtěžovali a nadávali mu kvůli jeho podpoře očkování. Podobným způsobem pronásledovali i evolučního biologa Jaroslava Flegra, kterému před bydlištěm například pouštěli sirény. Soudkyně Jana Humeni nakonec Čermáka souhrnného trestu zprostila, protože již byl odsouzen k 5,5 roku vězení za propagaci terorismu. Tušlovi se dosavadní pobyt ve vězení prodlouží na 19 měsíců.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.