Digitální taxislužby jako Liftago, Bolt či Uber, u nichž zákazník zná cenu za svou jízdu předem, volají po změně magistrátní regulace. Ta v Praze nastavila strop na 36 korun za kilometr a šedesátikorunu jako nástupní sazbu. Vyhláška, která původně vznikla jako obrana proti nepoctivým klasickým taxikářům, se opravdu dočká změny. HN to potvrdil náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).

Současné nastavení stropu digitální přepravci označují jako zastaralé a jako brzdu pro zavádění nadstandardních služeb. Jde například o vyšší počet míst, převoz dětí nebo nízkoemisní mobilitu.

Dnešní regulace cen taxi blokuje chystané novinky, stejně jako rozvoj stávajících služeb s vyšší přidanou hodnotou, jako je Liftago Kids, Liftago Eco, firemního taxi nebo předobjednávek na letiště. Navrhujeme, aby město cenovou regulaci pro případ elektronické objednávky s cenou známou předem zrušilo – je totiž zbytečná,“ říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Liftago.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.