Naši klekli na tu FAU Přerov, takže to je v insolvenci, obstavené účty, vagony…“ zaznělo v srpnu 2017 na nahrávce, kterou tehdy zveřejnil anonymní twitterový účet pod přezdívkou Julius Šuman. Hlas patřil tehdejšímu ministru financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který v nahrávce, jejíž původ zůstal nejasný, popisoval, jaké kroky podnikla finanční správa proti firmě FAU. Ta podle něj patřila Tomáši Pitrovi.

Uvedeným zakleknutím se už sedmým rokem zabývají soudy. Správní soud už před několika lety označil zajišťovací příkazy, kterými finanční správa v roce 2016 zablokovala majetek firmy, jako nezákonné. Jenže firma FAU mezitím skončila v konkurzu – kvůli zablokovaným účtům nemohla platit své závazky. Nyní za ni jedná insolvenční správce, jímž je společnost Konreo. A pokračuje v boji proti finanční správě. Za nezákonné zakleknutí chce odškodné 1,2 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.